Perineumprotectie

perineumruptuurbekkenbodemzorgepisiotomierupturen
In het Regionaal Consortium Geboortezorg Brabant werken zes VSV’s samen. Het doel van het consortium is om met onderzoek en het uitwisselen van kennis de samenwerking en kwaliteit van de Geboortezorg in de regio te verbeteren. Eind 2021/2022 stond de kwaliteit van de zorg voor zwangere vrouwen centraal door perineumschade/bekkenbodemklachten te verminderen. Samen met Medsim heeft het consortium een programma ontwikkeld. Graag delen we de kennis uit dit programma met heel Nederland door het aanbieden van de training Perineumprotectie.
195 - 245
4-6 Punten
Classroom

Prijzen

Variabel € 195 - 245
Inclusief : koffie/thee met iets lekkers, frisdrank en uitrijkaart
Opmerking : De prijs voor deze training (inclusief de e-learning) bedraagt € 195,- voor (eerste en tweedelijns) verloskundigen en € 245,- voor gynaecologen en A(N)IOS.

Beroepen

Gynaecoloog
11 Sep 2025
10 Sep 2026
4 Punten
NVOG
Physician Assistant
11 Sep 2025
10 Sep 2026
4 Punten
NVOG
Verloskundigen
11 Sep 2025
10 Sep 2026
6 Punten
KNOV

Competenties

Medisch handelen50 %
Professionaliteit en kwaliteit50 %
Omschrijving

In het Regionaal Consortium Geboortezorg Brabant werken zes VSV’s samen. Het doel van het consortium is om met onderzoek en het uitwisselen van kennis de samenwerking en kwaliteit van de Geboortezorg in de regio te verbeteren. Eind 2021/2022 stond de kwaliteit van de zorg voor zwangere vrouwen centraal door perineumschade/bekkenbodemklachten te verminderen. Samen met Medsim heeft het consortium een programma hiervoor ontwikkeld. Graag delen we de kennis uit dit programma met heel Nederland door het aanbieden van de training Perineumprotectie.


In de e-learning komen komen verschillende interventies ter voorkoming van perineumletsel aan bod, gebaseerd op de meest recente wetenschappelijke literatuur en ondersteund met filmmateriaal, animaties en interviews. De e-learning wordt doorlopen voorafgaand aan de fysieke training. Hiervoor krijgt u toegang tot het elektronische leerportaal van Medsim. De voorbereidende studiebelasting bedraagt ongeveer 2 uur.

De fysieke training bestaat uit oefenen (o.a. interventies om perineumletsel te voorkomen, waaronder de Noorse handgreep; het zetten van een episiotomie; het herkennen van 2de graads en totaalrupturen; het hechten van een episiotomieën, 2e graads en totaalrupturen op zeer realistische oefenmodellen) en intervisie. De training wordt begeleid door een bekkenbodemgynaecoloog en verloskundige.


Train de trainer – Perineumprotectie binnen uw VSV

Het is ook mogelijk om de training Perineumprotectie zelf aan te bieden binnen uw VSV. Daarvoor volgt een afvaardiging van uw VSV (4 tot 6 personen, verdeeld over de verschillende echelons) een Train de trainer programma binnen Medsim. Vervolgens bent u in staat om training te geven aan alle VSV leden. Deelnemers krijgen toegang tot het elektronische leerportaal van Medsim zodat zij de e-learning kunnen volgen. Daarnaast krijgt u de beschikking over alle materialen (presentaties, oefenmodellen) die nodig zijn bij de training.

Pluspunt van het aanbieden van de training Perineumprotectie aan het gehele VSV is dat u gezamenlijk een kwaliteitsslag maakt. U kijkt met elkaar mee en formuleert verbeterpunten om de gezamenlijke zorg voor de zwangeren in de regio nog verder te verbeteren.

Onderaan deze pagina kunt u uw interesse voor dit Train de trainer programma aan ons kenbaar maken.

Medsim

Medsim is een onafhankelijk training- en researchcentrum voor de medische zorg. Wij bieden unieke multidisciplinaire teamtrainingen voor medische professionals, in een veilige en realistische omgeving. Medsim beschikt over een modern simulatiecentrum en levert met onderzoek en innovatieve simulatietrainingen een fundamentele bijdrage aan de patiëntveiligheid. Anders dan andere centra stelt Medsim bij haar trainingen het multidisciplinaire team en het verbeteren van de teamkwaliteiten centraal.
info@medsim.nl
0402654777
1, Dominee Theodor Fliednerstraat, Eindhoven, 6531BM

Gerelateerde cursussen

€ 595DordrechtClassroom10 okt. 2025

“The Missing Link”: De rol van de bekkenbodem bij ketenproblematiek

€ 425Meerdere locatiesClassroom03 sep. 2025 + nog 10 data

’Herkennen en herstellen baringsletsel’ (hechten, hechtcursus, perineumletsel, episiotomie, hechtvaardigheid) - voor verloskundigen en A(N)IOS gynaecologie

€ 1800Incompany15 nov. 2022 - 10 jun. 2027

In-company training ’Herkennen en herstellen baringsletsel’ (hechten, hechtcursus, perineumletsel, episiotomie, hechtvaardigheid) - voor verloskundigen en A(N)IOS gynaecologie

€ 60E-learning17 jul. 2023 - 17 jul. 2026

E-learning: perineumletsel

€ 124E-learning17 jul. 2023 - 17 jul. 2026

Hechtcursus: e-learning 'Perineumletsel' mét hechtset