Training Positieve Gezondheid & Gesprekken voeren
Deze leerroute kan gevolgd worden door iedereen die meer wil leren over positieve gezondheid en ook gesprekken wil kunnen voeren waarin Positieve Gezondheid het uitgangspunt is. Dit kan onder meer zijn in gezondheidszorg, welzijn of in werkgevers setting. Denk bijvoorbeeld aan een zorgprofessional, vrijwilliger, praktijkondersteuner in de huisartspraktijk, een begeleider, een wmo-consulent bij de gemeente of een leidinggevende van een team in een organisatie.Prijzen
Beroepen
Sprekers
Janine van der Duin
Docent
Janine hoopt dat iedereen binnenkort weet wat de meerwaarde is van positieve gezondheid. “Wat zou het mooi zijn als we met alle inwoners in de wijk werken aan onze eigen vitaliteit en tegelijkertijd betekenisvolle contacten opdoen. Ga met elkaar in gesprek of start bijvoorbeeld een sportieve activiteit. Het geeft je een andere kijk op gezondheid en je zult merken dat je elkaar nodig hebt.”Doelen
Na het volgen van deze training kan je:
Deze training bevat de “introductie” en “gesprekken voeren”.
De training om te werken met Positieve Gezondheid is uitgewerkt in vier leerroutes, die aansluiten bij verschillende soorten werk: werken met groepen, gespreksvoering, zorgen voor mensen en implementatie in de organisatie.
Bij Indekerngezond wordt de leerroute gespreksvoering aangeboden.
Deze leerroute kan gevolgd worden door iedereen die meer wil leren over positieve gezondheid en ook gesprekken wil kunnen voeren waarin Positieve Gezondheid het uitgangspunt is. Dit kan onder meer zijn in gezondheidszorg, welzijn of in werkgevers setting. Denk bijvoorbeeld aan een zorgprofessional, vrijwilliger, praktijkondersteuner in de huisartspraktijk, een begeleider, een wmo-consulent bij de gemeente of een leidinggevende van een team in een organisatie.
Het doel is dat je de essentie van Positieve Gezondheid kan vertalen in persoonsgerichte gesprekken, waarin je je cliënten, patiënten, bewoners, medewerkers of klanten uit kunt nodigen om met een brede blik naar binnen te kijken en om hun wensen te vertalen in stappen die ze zelf willen zetten.