Webinarreeks Eenzaamheid: 'Interventie bij eenzaamheid' - Deel 3
Eenzaamheid staat volop in de aandacht. In kranten en op televisie wordt hier in toenemende mate over bericht. Het ministerie van VWS heeft zelfs een actieprogramma, ‘één tegen eenzaamheid’ om eenzaamheid aan te pakken. Wanneer je iets met eenzaamheid wil doen, is het belangrijk dat je weet wat eenzaamheid precies is, waar het vandaan komt, wat de gevolgen zijn en dat je weet hoe mensen eigenlijk omgaan met eenzaamheid. Niet iedere...Prijzen
Beroepen
Competenties
Omschrijving
Eric Schoenmakers
Onderzoeker en docent aan Fontys Hogescholen. Sinds 2009 doet hij onderzoek naar eenzaamheid en over hoe mensen hiermee omgaan. In 2013 promoveerde hij met het proefschrift ‘Coping with Loneliness’ aan de Vrije Universiteit in Amsterdam.
Inleiding
Eenzaamheid staat volop in de aandacht. In kranten en op televisie wordt hier in toenemende mate over bericht. Het ministerie van VWS heeft zelfs een actieprogramma, ‘één tegen eenzaamheid’ om eenzaamheid aan te pakken. Wanneer je iets met eenzaamheid wil doen, is het belangrijk dat je weet wat eenzaamheid precies is, waar het vandaan komt, wat de gevolgen zijn en dat je weet hoe mensen eigenlijk omgaan met eenzaamheid. Niet iedere activiteit of interventie is even zinvol of succesvol. Deze serie webinars biedt kennis over eenzaamheid, over omgaan met eenzaamheid en over interventies bij de aanpak van eenzaamheid.
NB: deze webinars duren per deel een half uur, ze zijn puur informatief. Er is geen accreditatie te verkrijgen en er wordt geen certificaat van deelname verstrekt.
Programma
Deze reeks webinars bestaat uit drie delen:
- Deel 1: Wat is eenzaamheid?
- Deel 2: Omgaan met eenzaamheid
- Deel 3: Interventies bij eenzaamheid
Voor deel 1 en deel 2 klik hier:
- Deel 1: hhttps://medischescholing.nl/41503/huisarts/nascholing/webinar-wat-is-eenzaamheid-deel-1
- Deel 2: https://medischescholing.nl/41504/huisarts/nascholing/webinarreeks-eenzaamheid-omgaan-met-eenzaamheid-deel-2