Perinataal verlies

Rouw & herstel bij verloren verwachtingen
rouwrouwprocesperinataal verliesverliesperinatale sterfteCounseling prenatale screening - vaardighedenCounseling prenatale screening - kennisAntenataal CTG - Kwaliteitsbesprekingen
Dit congres biedt inzichten in perinataal verlies en reikt handvatten aan om gezinnen op een empathische manier te ondersteunen in hun rouwproces.
445
3-5.5 Punten
Classroom

Prijzen

Regulier € 445
Inclusief : heerlijke lunch, digitaal naslagwerk, hand-outs en koffie/thee

Beroepen

Anesthesioloog
5 Punten
ABAN
Arts
5 Punten
ABAN
Arts beleid en advies KNMG
5 Punten
ABAN
Arts indicatie en advies KNMG
5 Punten
ABAN
Arts infectiebestrijding KNMG
5 Punten
ABAN

Competenties

Medisch handelen20 %
Communicatie40 %
Professionaliteit en kwaliteit40 %

Doelen

Deelnemers hebben recente inzichten in perinatale sterfte.
Deelnemers begrijpen de complexe aard van het rouwproces.
Deelnemers krijgen handvatten om het gesprek aan te gaan met ouders diens kind is overleden/gaat overlijden
Deelnemers hebben kennis van begeleiding van gecompliceerde rouw na perinataal verlies.
Deelnemers leren omgaan met angst en voor hoop en vertrouwen zorgen na deze periode

Programma

Omschrijving

Tien van de 1.000 kinderen overlijden na 22 weken zwangerschap of in de eerste 7 dagen na de geboorte – dit wordt perinatale sterfte genoemd. Hoewel de perinatale sterfte de afgelopen 20 jaar aanzienlijk is afgenomen door verbeterde behandelingsmogelijkheden, is sinds 2015 deze afname afgevlakt. Vroeggeboorte is een belangrijke risicofactor voor sterfte rond de geboorte.


Wanneer ouders worden geconfronteerd met het verlies van hun baby, ervaren zij vaak intense pijn, verdriet en verwarring. Perinatale sterfte is een tragische gebeurtenis, en de impact ervan kan diep doordringen in de levens van de betrokken gezinnen. Adequate ondersteuning is van groot belang om rouwende ouders te helpen omgaan met de gevolgen van dit verlies en te herstellen.


Hoe is de eerste opvang geregeld voor ouders wiens kind gaat overlijden of is overleden? Hoe kan je als zorgprofessional gezinnen ondersteunen in hun rouwproces? Welke woorden kan je (beter niet) gebruiken?


Dit congres biedt inzichten in perinataal verlies en reikt handvatten aan om gezinnen op een empathische manier te ondersteunen in hun rouwproces.


De volgende onderwerpen worden onder andere behandeld:

  • Recente inzichten in perinatale sterfte
  • De complexe aard van het rouwproces
  • Do's en don'ts voor hulpverleners - woorden doen ertoe
  • Begeleiding van gecompliceerde rouw na perinataal verlies
  • Hoe ga je om met angst en zorg je voor hoop en vertrouwen?


Kom naar het congres en draag bij aan de ondersteuning van ouders die een baby hebben verloren, terwijl we samen de weg naar herstel verkennen.

Medilex BV

info@medilex.nl
0306933887
7, Dijnselburgerlaan, Zeist, 3705LP

Gerelateerde cursussen

Federatie WDH Midden-Nederland

E-learning
1
Zorgverleners krijgen regelmatig te maken met situaties waarin zorgdragers verlies en rouw ervaren. Het doormaken van zo'n proces met de zorgvrager en zijn naasten kan ook impact hebben op degene die zorg verleent.
€ 43.95
13 Nov
Nov
09:30
€ 1245

Medilex BV

Classroom
La Vie Meeting Center Utrecht
15
Herkennen & ondersteunen
Verdiep je kennis en vaardigheden in het begeleiden van rouwende jongeren en bied de steun die ze nodig hebben.
€ 1245
14 May
May
09:30
€ 585

King Nascholing

Physical course - series
Aristo meeting center Amsterdam
18-36
Wil jij kinderen kunnen begeleiden bij rouw en hierin de juiste ondersteuning bieden? Schrijf je dan nu in voor de cursus 'Kinderen in de rouw'. Leer alles over de verschillende soorten rouw, de belangrijkste vragen en reacties van kinderen in rouw en hoe je als hulpverlener dit proces op een gedegen manier kunt ondersteunen. Ontdek de systemische en contextuele benadering en krijg inzicht in de DSM-V beschrijving van rouw. Meld je vandaag nog aan voor deze waardevolle cursus en vergroot je kennis en vaardigheden.
€ 585

AccreDidact BV

E-learning
3
De POH-GGZ wordt regelmatig benaderd door mensen die met een ernstig verlies worden geconfronteerd. In veel gevallen zijn goed luisteren, geruststellen en voorlichting geven voldoende in het rouwproces. Bepaalde groepen lopen echter sneller vast in rouw, zoals mensen met psychiatrische kwetsbaarheid. Normale rouw kan in sommige gevallen uitmonden in een persisterende complexe rouwstoornis. De POH-GGZ vervult een belangrijke rol bij het stimuleren van spontaan herstel en bij het detecteren van patiënten die een verhoogde kans lopen op het ontwikkelen van problemen bij verliesverwerking.
€ 53.35
23 Jun
Jun
09:30

RINO Groep Utrecht

Classroom
Utrecht
3.5-20
Hoe help je iemand die rouw of verlies slecht verwerkt? In deze cursus leer je technieken waarmee je het rouwproces kunt verdiepen, intensiveren of bijsturen. Je gaat daarvoor uit van het natuurlijke, zelfgenezende proces van rouw, dat je leert herkennen en ondersteunen. Zo kun je je cliënten helpen hun gevoelens op een gezonde manier te verwerken en uiteindelijk de draad van het leven weer op te pakken.
€ 595

SDB groep

E-learning
1
Zorgverleners krijgen regelmatig te maken met situaties waarin zorgvragers verlies en rouw ervaren. Het doormaken van zo'n proces met de zorgvrager en zijn naasten kan ook impact hebben op degene die zorg verleent. Hoe kun je als zorgverlener in zo’n situatie aansluiten bij de wensen van de zorgvrager en zijn naasten? En hoe ga je als zorgverlener om met je eigen gevoelens? Daarover gaat deze cursus.
€ 27.5
12 Oct
Oct
09:30

King Nascholing

Physical course - series
Aristo meeting center Amsterdam
12
Een tweedaagse cursus training waarbij de emotionele aspecten worden belicht van het GEEN contact hebben met één van de ouders.
€ 420

RINO Groep Utrecht

E-learning
1-2
Esther bespreekt o.a. een schokkende gebeurtenis als relationship accelerator, omgaan met rouw, verlies en copingstijlen.
€ 75
02 Jun
Jun
09:30
€ 595

RINO Groep Utrecht

Physical course - series
Utrecht
0-18
Wat kun je als hulpverlener doen om een rouwproces dat vastloopt of ontspoort weer op gang te krijgen? Ontdek wat er schuilgaat achter verschillende vormen van gecompliceerde rouw en leer ze herkennen, plaatsen en behandelen. Zo kun je je cliënten helpen hun gevoelens op een gezonde manier te verwerken en uiteindelijk de draad van het leven weer op te pakken.
€ 595
05 Nov
Nov
09:00
€ 334

Carend

Classroom
Beatrix Theater
6
Met gepaste trots willen we je hierbij uitnodigen voor het Congres 'Zorg in de Stervensfase' op 5 november 2025 in het Beatrixtheater van Utrecht. Op dit grootste congres over dit onderwerp komen meer dan 1000 professionals, vrijwilligers, artsen, verpleegkundigen, paramedici en beleidsmakers samen om te leren, elkaar te inspireren en te netwerken over de beste zorg in de laatste levensfase en ook daarna. Dit jaar vestigen we specifieke aandacht op het onderwerp Rouw en Nazorg met bijdragen van Manu Keirse, Carlo Leget en Jakob van Wielink. Lees meer over het programma, de sprekers en alle achtergronden in deze uitnodigingsmail. Wij hebben bij de workshops aangegeven op welke doelgroepen (artsen/ verpleegkundigen/ verzorgenden etc) de sprekers zich zullen richten, zodat iedereen dit kan meewegen in het vaststellen van je individuele middagprogramma!
€ 334