DEUS Echogeleide Perifere Vaattoegang

hart- en vaatziektenechografieperifere vaattoegangecho
Het verkrijgen van perifere vaattoegang is een van de meest voorkomende handelingen die in de zorg wordt verricht, en zeker van belang bij de vaak zieke en instabiele patiëntenpopulatie. Bij een deel van patiënten is het prikken van een perifeer infuus zelfs voor ervaren professionals lastig of onmogelijk. Het aanbrengen van een perifeer infuus onder echogeleide kan in dat geval een uitkomst zijn. Het is bewezen dat het gebruik van echo bij vaattoegang zorgt voor een grotere kans op succes, minder prikpogingen en een hogere patienttevredenheid.
495
In aanvraag
Classroom

Prijzen

Regulier € 495

Beroepen

Anesthesioloog
Accreditatie in aanvraag
4 Punten
ABAN
Arts
Accreditatie in aanvraag
4 Punten
ABAN
Arts beleid en advies KNMG
Accreditatie in aanvraag
4 Punten
ABAN
Arts indicatie en advies KNMG
Accreditatie in aanvraag
4 Punten
ABAN
Arts infectiebestrijding KNMG
Accreditatie in aanvraag
4 Punten
ABAN

Competenties

Medisch handelen30 %
Kennis en wetenschap40 %
Professionaliteit en kwaliteit30 %

Doelen

De cursisten worden na afloop geacht om:

Vertrouwd te zijn met de basale (natuurkundige) principes van de echografie toegepast voor de echogeleide perifere vaattoegang.
Vertrouwd (sono)anatomie van de vaten van de onderarm.
Een praktische basis te hebben voor het aanbrengen van een echogeleide perifere vaattoegang.
Omschrijving

Het verkrijgen van perifere vaattoegang is een van de meest voorkomende handelingen die in de zorg wordt verricht, en zeker van belang bij de vaak zieke en instabiele patiëntenpopulatie. Bij een deel van patiënten is het prikken van een perifeer infuus zelfs voor ervaren professionals lastig of onmogelijk. Het aanbrengen van een perifeer infuus onder echogeleide kan in dat geval een uitkomst zijn. Het is bewezen dat het gebruik van echo bij vaattoegang zorgt voor een grotere kans op succes, minder prikpogingen en een hogere patienttevredenheid.

Om iedereen een kans te geven deze techniek te leren en met behulp van echografie beter voor zijn/haar patiënten te zorgen heeft DEUS de cursus echogeleide perifere vaattoegang ontwikkeld. Onder leiding van ervaren instructeurs worden in kleine groepjes de theoretische principes en de praktische vaardigheden aangeleerd zodat elke cursist met een goede basis de cursus verlaat. 

Onderdeel van deze cursus is de voorbereiding door middel van een DEUS e-learning module. Houd qua voorbereidingstijd voor de zekerheid rekening met globaal 1 uur studeren per e-learning accreditatiepunt.

Doelgroep: Verpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, physicians assistants, anesthesiemedewerkers, medisch specialisten, huisartsen, arts-assistenten en andere medische professionals die geïnteresseerd zijn in echogeleide perifere vaattoegang.


DEUS

DEUS is een sinds 2012 bestaande scholingsinstantie op het gebied van point-of-care echografie en is CRKBO geaccrediteerd. DEUS organiseert scholing voor vrijwel alle BIG geregistreerde zorgprofessionals en specialisten. Ons onderwijsaanbod bestaat onder andere uit praktijkgerichte hands-on cursussen, e-learning en supervisie van het echografie portfolio in het kader van onderwijs.
info@deus.nl
0653123146

Gerelateerde cursussen

€ 495Meerdere locatiesClassroom19 sep. 2025 +1 datum

Echogeleide Perifere Vaattoegang

€ 4500EindhovenPhysical course - series27 okt. 2025

Echografie Abdomen voor huisartsen

€ 3750Meerdere locatiesPhysical course - series03 sep. 2025 +1 datum

Echografie Gynaecologie voor (huis)artsen

Opleidingsdag echografie bij spierrupturen van de onderste extremiteit

€ 375Classroom17 nov. 2025 + nog 2 data

Opleidingsdag echografie bij spierrupturen van de onderste extremiteit

Basisopleiding echografie voor bekkenfysiotherapie

€ 1595Classroom03 nov. 2025

Basisopleiding echografie voor bekkenfysiotherapie

ECHO INTRODUCTIE

€ 650HarenClassroom29 nov. 2025

ECHO INTRODUCTIE

Doppler begrijpen en interpreteren

€ 125E-learning

Doppler begrijpen en interpreteren

Supervisie Scandag

€ 1495Meerdere locatiesClassroom27 okt. 2025 +1 datum

Supervisie Scandag

€ 995Meerdere locatiesClassroom29 sep. 2025 +1 datum

Point-of-Care Thoraxechografie

€ 995Meerdere locatiesClassroom23 sep. 2025 +1 datum

Point-of-Care Echografie Nefrologie

€ 1195Meerdere locatiesClassroom22 sep. 2025 +1 datum

Spoedechografie - Basis

Webinar Echocardiografie 3: Wat je niet kent, herken je niet

€ 60E-learning

Webinar Echocardiografie 3: Wat je niet kent, herken je niet