Cognitieve gedragstherapie bij kinderen en jongeren met autisme
Hoe kun je cognitieve therapie inzetten bij kinderen en jongeren met autisme? Leer hoe je rekening houdt met hun specifieke kenmerken en oefen met technieken die werken bij deze doelgroep. Zo kun je begeleiding bieden die past bij hoe deze kinderen zich sociaal-emotioneel ontwikkelen, hoe zij communiceren en hoe zij cognitief en sensorisch informatie verwerken.550
12 Punten
Classroom
Prijzen
Regulier € 550
Inclusief : digitale literatuur
Exclusief : eventueel boek (ongeveer €55)
Beroepen
Cognitief gedragstherapeut
12 Punten
VGCt
Gedragstherapeut
12 Punten
VGCt
Jeugdzorgwerker
12 Punten
SKJ
Orthopedagoog-generalist
12 Punten
NIPK&J/NVO, SKJ
Pedagoog
12 Punten
SKJ
Sprekers
drs. Hetty Joustra
Docent
Hetty Joustra is orthopedagoog / GZ psycholoog / Cognitief gedragstherapeut en supervisor VGCT. Daarnaast is zij gecertificeerd docent en supervisor Pivotal Response Treatment (level V). Zij is werkzaam vanuit haar eigen praktijk (PRT centrum).Omschrijving
Kinderen en jongeren met autisme hebben te maken met een andere informatieverwerking. Dit kan leiden tot verwarring en piekergedachten waar de cliënt zelf of zijn omgeving mogelijk hinder van ervaren. Binnen deze cursus komt aan de orde waar binnen de cognitieve therapie rekening gehouden moet worden met de problemen in de interactie, communicatie en verbeelding. Cognitieve gedragstherapie staat zelden in de behandeling op zichzelf en zal ingebed worden in combinatie met psycho-educatie en het aanleren van nieuwe (cognitieve) vaardigheden. De (on)mogelijkheden binnen de cognitieve gedragstherapie bij kinderen met autisme worden aan de hand van theorie en praktijkvoorbeelden besproken en geoefend.
Wat leer je?
- Je kunt technieken toepassen die binnen de cognitieve therapie ingezet kunnen worden bij kinderen met autisme.
- Je kunt binnen de cognitieve therapie rekening houden met de cognitieve en sensorische informatieverwerking bij kinderen met autisme.
- Je kunt binnen de cognitieve therapie rekening houden met discrepantie binnen de sociaal emotionele ontwikkeling bij kinderen met autisme.
Inhoud
- Opfrissen kennis autisme, comorbiditeit en bijkomende problemen
- Cognitieve gedragstherapie en ASS
- Technieken aan de hand van casuistiek van de deelnemers
- Aanpassingen in de communicatie
Van jou wordt een actieve houding verwacht.
RINO Groep Utrecht
Gerelateerde cursussen
e-Learning: Omgaan met leerlingen met een autismespectrum stoornis in het onderwijs
€ 69•E-learning
e-Learning: Omgaan met leerlingen met een autismespectrum stoornis in het onderwijs
€ 505•Utrecht•Classroom•10 okt. 2025
Autisme en werk
Gratis•Live Webinar•20 nov. 2025
Van Krevelenwebinar XXI - Autisme bij meisjes
Autismespectrumstoornis bij kinderen en jeugd
Op aanvraag•E-learning
Autismespectrumstoornis bij kinderen en jeugd
Autisme
€ 59•E-learning
Autisme
Autismespectrumstoornis in de verslavingszorg
Op aanvraag•E-learning
Autismespectrumstoornis in de verslavingszorg
Verdiepingscursus SI en autisme
€ 975•Classroom•10 okt. 2025
Verdiepingscursus SI en autisme
€ 505•Utrecht•Classroom•12 nov. 2025
Autisme bij vrouwen
Autismespectrumstoornissen (ASS) bij volwassenen
€ 585•Amsterdam•Classroom•06 nov. 2025
Autismespectrumstoornissen (ASS) bij volwassenen
Webinar: Autisme en emotieregulatieproblemen
€ 95•E-learning
Webinar: Autisme en emotieregulatieproblemen
Cursus Autisme bij mensen met een verstandelijke beperking
€ 1095•Amersfoort•Physical course - series•07 nov. 2025
Cursus Autisme bij mensen met een verstandelijke beperking
Herkennen en behandelmogelijkheden van trauma bij mensen met een verstandelijke beperking
€ 355•Utrecht•Classroom•14 nov. 2025