Cognitie en leervermogen bij parkinson
Cognitieve stoornissen komen frequent voor bij de ziekte van Parkinson. Voor een effectieve behandeling van uw parkinsonpatiënt is het belangrijk rekening te houden met het cognitieve niveau. Hoe? Dat leert u tijdens deze eendaagse scholing.Prijzen
Beroepen
Doelen
Na deze scholing heeft de cursist kennis en handvatten om de behandeling van parkinsonpatiënten af te stemmen op het cognitief functioneren van de patiënt.
Cognitieve stoornissen komen frequent voor bij de ziekte van Parkinson. Deze hebben grote invloed op het dagelijks functioneren en beïnvloeden onze paramedische interventies. Voor een effectieve behandeling van uw parkinsonpatiënt is het belangrijk rekening te houden met het cognitieve niveau en de mogelijkheden om te leren. Tijdens deze eendaagse scholing krijgt u hier handvatten voor.
Vanuit de invalshoeken van de neuropsychologie, ergotherapie, cognitieve revalidatietherapie en vanuit patiënt perspectief gaan we in op de leerstof. Er is aandacht voor theorie en praktijk met interactieve sessies van Annelien Duits (klinisch neuropsycholoog), Irma Jansen (coördinator ergotherapie ParkinsonNet), Krystle van Domburg (ParkinsonNet ergotherapeut) en Marina Noordegraaf (ervaringsdeskundige en wetenschapper).
De volgende onderdelen komen aan bod:
- Cognitie, gedrag en leren bij het revalideren
- Leervermogen en cognitieve strategieën
- Casuïstiek