Gezondheidsvaardigheden in de huisartsenzorg

beperkte gezondheidsvaardighedengezondheidsvaardighedenhuisartsenpraktijkhuisartsenzorg
In Nederland heeft 36 procent van de volwassenen beperkte gezondheidsvaardigheden. Dit betekent dat zij moeite hebben met het opzoeken, lezen en begrijpen van informatie en vooral het toepassen ervan. Voor veel mensen leidt dit tot problemen, zoals armoede, schulden, werkeloosheid, eenzaamheid, vaker ziektes en zelfs eerder overlijden. Voor huisartsen en andere zorgverleners is het echter vaak lastig om deze problemen te herkennen en vervolgens hierop te anticiperen. Zo zijn de communicatie, materialen en praktijkorganisatie meestal niet op deze doelgroep afgestemd.Tijdens deze workshop krijg je handvatten en leer je hoe je deze situatie kunt kantelen. Deze nascholing wordt in het najaar van 2023 aangeboden
324
3 Punten
Incompany

Prijzen

Regulier € 324
Opmerking : Prijs voor leden 265
Kortingen
€ 50
BTW vrij

Beroepen

Sprekers

Jeanny Engels

senior-adviseur en coach bij Vilans
Jeanny Engels is senior-adviseur en coach bij Vilans binnen de vakgroep Leren en Veranderen. Ze is verpleegkundige en gezondheidswetenschapper. Ze heeft ervaring met programma’s voor verbetering van de gezondheidszorg en samenwerkingsverbanden in verschillende sectoren van de gezondheidszorg: ouderenzorg, gehandicaptenzorg en eerstelijnszorg. Ze heeft specifieke expertise in onder meer: persoonsgerichte zorg, dilemma’s in de zorg, zelfmanagement, zelfredzaamheid, gezondheidsvaardigheden, en samenwerken met cliënten, naasten en professionals.

Doelen

Je krijgt inzicht in hoe andere huisartspraktijken gezondheidsvaardigheden hebben aangepakt
Je krijgt inzicht in de rol van de praktijkmanager bij gezondheidsvaardigheden
Je komt tot een eerste aanzet om gezondheidsvaardigheden te agenderen in de huisartspraktijk

Bijlagen

BrochureGezondheidsvaardighedenindehuisartsenzorg2.pdf
Omschrijving

In Nederland heeft 36 procent van de volwassenen beperkte gezondheidsvaardigheden. Dit betekent dat zij moeite hebben met het opzoeken, lezen en begrijpen van informatie en vooral het toepassen ervan. Voor veel mensen leidt dit tot problemen, zoals armoede, schulden, werkeloosheid, eenzaamheid, vaker ziektes en zelfs eerder overlijden. Voor huisartsen en andere zorgverleners is het echter vaak lastig om deze problemen te herkennen en vervolgens hierop te anticiperen. Zo zijn de communicatie, materialen en praktijkorganisatie meestal niet op deze doelgroep afgestemd.Tijdens deze workshop krijg je handvatten en leer je hoe je deze situatie kunt kantelen.


Hoe zou jij het vinden als je niet weet waar je terecht kunt met al je vragen? En wat als je gezondheid in gevaar komt? En als je dan eindelijk bij een zorgverlener bent, dat je niet begrijpt wat deze je vertelt en je je niet goed geholpen voelt? Deze workshop gaat in op hoe de huisartsenzorg beter kan inspelen op mensen die minder gezondheidsvaardig of laaggeletterd zijn.

Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement Academie

academie@nvvpm.com
0616069762
4, Postbus, Deurne, 5750AA

Gerelateerde cursussen

€ 340UtrechtClassroom25 sep. 2025

Nieuwe huisvesting

€ 599Incompany

Geen agressie in mijn praktijk 2024

€ 699Meerdere locatiesClassroom22 sep. 2025 + nog 2 data

Praktijkstart

Webinar: Gedragsverandering en eetomgeving, patiëntbegeleiding vanuit de huisartspraktijk (nu on demand)

GratisE-learning

Webinar: Gedragsverandering en eetomgeving, patiëntbegeleiding vanuit de huisartspraktijk (nu on demand)

€ 4500EindhovenPhysical course - series27 okt. 2025

Echografie Abdomen voor huisartsen

Basisopleiding reizigersgeneeskundig huisarts

€ 750UtrechtClassroom30 okt. 2025

Basisopleiding reizigersgeneeskundig huisarts

GratisE-learning06 mrt. 2024 - 03 mrt. 2026

On demand webinar: Voeding voor ouderen

€ 2200Incompany

Samenwerken in de huisartsenpraktijk (2) (op aanvraag)

GratisE-learning

Webinar pensioenpremie 2022 (Niet geaccrediteerd)

Consultatieve psychiatrie in de huisartsenpraktijk

€ 53.35E-learning

Consultatieve psychiatrie in de huisartsenpraktijk

Suïcide en suïcidaal gedrag in de huisartsenpraktijk

€ 53.35E-learning

Suïcide en suïcidaal gedrag in de huisartsenpraktijk

€ 175 - 499UrmondClassroom06 nov. 2025

Digitale versnelling in jouw praktijk