Schouderpijn bij CVA: Diagnostiek en Behandeling
Pro Education BV
Schouderpijn bij CVA: Diagnostiek en Behandeling
KlaslokaalDoelgroep
De cursus is gericht op fysiotherapeuten en ergotherapeuten die werken met CVA-patiënten met schouderpijn, zowel in de eerste als in de tweede lijn.
Wanneer je tijdens je werk al tegen deze problematiek bent aangelopen, is dat voor het deelnemen aan de cursus een pre. De interactie vanuit de groep en de specifieke vragen op dit gebied kunnen tot een extra verdieping in de cursus zorgen.
Aanpak
Het doel van deze cursus is het vinden van handvatten voor diagnostiek en behandeling bij patiënten met schouderpijn na CVA. Hierbij staat voortdurend jouw eigen beroepspraktijk centraal en is er veel gelegenheid voor uitwisseling van kennis en ervaringen met je medecursisten. Je krijgt kennis aangereikt via onder andere theorie en praktijk, ondersteund door video’s van patiënten. Daarnaast zijn er ook groepsopdrachten.
De cursus wordt gegeven in een groep van 12 tot 24 deelnemers en heeft een totale studiebelasting van 10 uur, waarvan 6 contacturen en 4 uur zelfstudie.
Programma
In deze cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:
- Meer theoretisch:
- Pathofysiologie van schouderpijn bij CVA
- Relevante neurofysiologie en neuropathologie
- Schouderkinematica en de veranderingen na CVA
- Meer praktisch:
- Schouderonderzoek bij CVA-patiënten met schouderpijn
- Klinisch redeneren met als doel de juiste aanpak voor de problematiek te kunnen kiezen
- Behandelopties, praktisch oefenen
Competenties
Sprekers
Deze cursus wordt verzorgd door Lydia Wagenborg. Zij heeft ruime ervaring met het behandelen van deze doelgroep en geeft les in binnen- en buitenland op dit vlak.

Pro Education is een van de grootste opleiders op paramedisch gebied in Nederland. Wij bieden cursussen en opleidingen aan voor fysiotherapeuten, ergotherapeuten, oefentherapeuten, logopedisten en diëtisten. Bent u al paramedicus? Dan vindt u bij Pro Education een uitgebreid en actueel bij- en nascholingsaanbod om uw ambities te realiseren. Maar ook als u paramedicus wilt worden, kunt u bij ons terecht voor verschillende initiële HBO Bacheloropleidingen. Daarnaast bieden we verschillende HBO-programma's en Masterclasses. Deze zijn vaak onderdeel van een langer lopend traject, waardoor u kunt 'stapelen' tot een volledige HBO-Bachelor- of Mastergraad. Onze aanpak is uniek, omdat wij optimaal proberen aan te sluiten op de werksituatie van onze deelnemers. Door de lesgroepen klein te houden, krijgen alle deelnemers de mogelijkheid vraagstukken uit de eigen praktijk in te brengen. Daarnaast zijn al onze docenten vakspecialisten die met beide benen in het vakgebied staan.
