Congres - Antisociaal gedrag bij kinderen en (jong)volwassenen
Hulpverleners en leerkrachten lijken meer dan voorheen geconfronteerd te worden met antisociaal gedrag van kinderen en jeugdigen, inclusief hun sociale netwerken.Prijzen
Beroepen
Hulpverleners en leerkrachten lijken meer dan voorheen geconfronteerd te worden met antisociaal gedrag van kinderen en jeugdigen, inclusief hun sociale netwerken.
Kinderen en jeugdigen die antisociaal gedrag vertonen, houden geen rekening met de wensen en gevoelens van andere mensen. Als er niet tijdig wordt gesignaleerd en ingegrepen, dan kan dit gedrag zelfs overgaan in delictgedrag. En dit kan betekenen dat kinderen onder de 12 jaar al in aanraking komen met de politie. Bovendien is bekend dat antisociaal gedrag op latere leeftijd ook een risicofactor vormt voor zowel de eigen ontwikkeling als de veiligheid van anderen, zoals partners en kinderen.
Wat verstaan we onder antisociaal gedrag? Wanneer spreek je van een oppositioneel opstandig gedrag (ODD), antisociaal gedrag (CD) of antisociale persoonlijkheidsstoornis (ASP)? Hoe kun je signalen vroegtijdig onderkennen en aanpakken? Hoe ga je een professionele werkrelatie aan en hoe onderhoud je die? Wat zijn handvatten die ingezet kunnen worden bij fysieke of verbale agressie? Hoe ga je om met antisociaal gedrag van jongeren uit migrantengezinnen? Op welke manier kun je samenwerken met politie en/of justitie? Wat is belangrijk in het werken met kinderen met ODD en CD?
Bij deze en andere, soortgelijke vragen zullen de sprekers op dit congres stilstaan.