Teamtraining: Patiëntgerichte communicatie in de apotheek
Het gesprek aan de balie heeft zich de laatste jaren steeds verder ontwikkeld tot een tweegesprek tussen patiënt en zorgverlener. In plaats van een gesprek waar algemeen informatie en advies wordt gegeven, wordt het nu een gesprek op maat aansluitend op de kennis, vragen en zorgen van de patiënt aangevuld met de benodigde informatie om het geneesmiddel veilig te gebruiken. Dit komt ook tot uiting in de laatste richtlijn consultvoering.Prijzen
Beroepen
Competenties
Doelen
Het gesprek aan de balie heeft zich de laatste jaren steeds verder ontwikkeld tot een tweegesprek tussen patiënt en zorgverlener. In plaats van een gesprek waar algemeen informatie en advies wordt gegeven wordt het nu een gesprek op maat aansluitend op de kennis, vragen en zorgen van de patiënt aangevuld met de benodigde informatie om het geneesmiddel veilig te gebruiken. Dit komt ook tot uiting in de laatste KNMP-richtlijn consultvoering. In de workshop wordt deze richtlijn als leidraad gebruikt.
Gestructureerde doel- en patiëntgerichte communicatie bij de baliegesprekken met handvatten en concrete formuleringen om er daadwerkelijk mee aan de slag te kunnen gaan zonder het tijdsaspect uit het oog te verliezen is hierbij onontbeerlijk. In een interactieve bijeenkomst wordt samen met het team besproken hoe dit gerealiseerd kan worden.
Na afloop van de nascholing kunt u het geleerde meteen toepassen in uw eigen praktijk.
Deze cursus is ontwikkeld in samenwerking met Lucie Douwes Dekkers, Communicatie Advies Bureau Mr. JATh Bollerman & JL Douwes Dekker, arts.
Benieuwd naar de mogelijkheden voor uw apothekersgroep? Vraag informatie aan.
Programma
Het programma duurt 4 uur en bevat de onderdelen:
- Inleiding en toelichting programma
- Snelle inventarisatie vraagpunten verwachtingen
- Communicatie op 4 niveaus en oefening
- Persoonskenmerken en invloed op communicatie
- Pauze
- Managen van verwachtingen in de apotheek:
- Doel- en patiëntgerichte informatieoverdracht aansluitend bij wat de patiënt weet en wil weten.
- De structuur van de eerste en tweede uitgiftegesprekken
- Samenvatting leerpunten en evaluatie
- Einde