Masterclass diversiteit en inclusie: goed idee en ongemak!

masterclasspsychiatriediversiteitCasuïstiek
Url In deze masterclass wordt ingegaan op het groeiende bewustzijn van het belang van diversiteit en inclusie.
50
In aanvraag
Classroom

Prijzen

Regulier € 50

Beroepen

Anesthesioloog
Accreditatie in aanvraag
ABAN
Arts
Accreditatie in aanvraag
ABAN
Arts beleid en advies KNMG
Accreditatie in aanvraag
ABAN
Arts indicatie en advies KNMG
Accreditatie in aanvraag
ABAN
Arts infectiebestrijding KNMG
Accreditatie in aanvraag
ABAN
Omschrijving

In deze masterclass wordt ingegaan op het groeiende bewustzijn van het belang van diversiteit en inclusie. Tegelijkertijd vragen we ons, ook in de zorg, af wat we kunnen doen om diversiteit echt te omarmen. Durven we te erkennen dat we behalve 'open staan voor diversiteit' het vooral ook heel moeilijk is om werkelijk aan te sluiten bij de patiënt met een andere cultuur? En hoe ongemakkelijk is het om te zien dat er naast het 'dominante verhaal' ook veel 'andere verhalen' zijn die gehoord moeten worden om tot werkelijke inclusie te komen? in deze masterclass gaan we de oorsprong van dit ongemak verder verkennen. Er worden theorieën en modellen aangeboden die inzicht verschaffen in de culturele competenties van de deelnemers. Op basis van casuïstiek wordt inzichtelijk gemaakt hoe theorie in de praktijk gebruikt kan worden.


Terwijl de waardering en de groeiende aandacht voor diversiteit en inclusiviteit veel doelgroepen betreft zullen we tijdens deze masterclass vooral aandacht hebben voor mensen (patiënten) met een migratie achtergrond. Aandacht voor diversiteit in de zorg is noodzakelijk. In Nederland hebben we immers te maken met een zeer gevarieerde bevolkingsopbouw waarbij 24,8 procent van de bevolking een migratieachtergrond heeft (CBS, 2021). In de gezondheidszorg praktijk leidt dit regelmatig tot misverstanden in de menselijke omgang en daarnaast zien we dat de zorg voor mensen met een migranten achtergrond faalt; zo ligt de perinatale sterfte bij kinderen met een niet westerse migratieachtergrond bijna 40% hoger dan het landelijk gemiddelde, ligt het percentage drop-outs in de GGZ hoger dan bij de autochtone bevolking en is de vraag naar thuiszorg laag.


Aan de hand van verhalen van experts op het gebied van diversiteit worden ervaringen gedeeld en gaan we op zoek naar de competenties die nodig zijn om intercultureel hoogwaardige zorg te kunnen bieden. We staan stil bij modellen en theorieën die verklaren en ons inzicht verschaffen in culturele verschillen en overeenkomsten. Met deze inzichten kan de deelnemer een bijdrage leveren aan de waardering van diversiteit in de gezondheidszorg.


Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden UMCG

​Het Wenckebach Instituut is onderdeel van het UMCG en richt zich op de ontwikkeling en opleiding van professionals in de zorg. Het Wenckebach Instituut bestaat uit: Postgraduate School of Medicine School of Nursing & Health Expertisecentrum Communicatie, Leiderschap, Assessment en Samenwerking Wenckebach Skill Center UMCG Innovatiepoli: eerste hulp bij innovatie! Het Wenckebach Instituut werkt ook voor andere zorginstellingen in Noord- en Oost-Nederland en in specifieke gevallen ook voor landelijke en internationale opdrachtgevers. Veel gebeurt ’op maat’, in nauw overleg met opdrachtgevers.
paog@umcg.nl
0503611402
1, Hanzeplein, Groningen, 9713 GZ

Gerelateerde cursussen

Cursus Casuïstiek beschrijven

€ 545Incompany

Cursus Casuïstiek beschrijven

PIN e-learning DM2 - NHG

€ 49.3E-learning

PIN e-learning DM2 - NHG

Tillift en glijzeil

Op aanvraagIncompany

Tillift en glijzeil

Twee daagse vervolgcursus ACT

€ 495NieuwegeinPhysical course - series11 sep. 2025

Twee daagse vervolgcursus ACT

Basisopleiding proces gerichte ACT

€ 1095RijenPhysical course - series25 sep. 2025

Basisopleiding proces gerichte ACT

Cursus Casuïstiek beschrijven

€ 545Live Webinar15 sep. 2025

Cursus Casuïstiek beschrijven

€ 1895Meerdere locatiesClassroom08 sep. 2025 +1 datum

SI bij ouderen en mensen met dementie

GratisE-learning

CML update: van diagnose tot behandeling

€ 550Stoutenburg NoordClassroom06 okt. 2025

VAARDIGHEIDSTRAINING BEGELEIDER ITV EN CASUÏSTIEK

Basiscursus dubbele diagnose

Op aanvraagIncompany

Basiscursus dubbele diagnose

Psychiatrische aandoeningen bij ouderen

€ 845UtrechtPhysical course - series07 nov. 2025

Psychiatrische aandoeningen bij ouderen

€ 2995AmersfoortPhysical course - series19 sep. 2025

7-daagse opleiding psychiatrie (gehandicaptenzorg)