Voeding, beweging en spierbehoud bij ouderen en zieken
Deze cursus is voor diëtisten en fysiotherapeuten.340
9-12 Punten
Classroom
Prijzen
Regulier € 340
Opmerking : inclusief consumpties en cursusmateriaal
Beroepen
Diëtist
12 Punten
ADAP
Ergotherapeut
12 Punten
ADAP
Huidtherapeut
12 Punten
ADAP
Logopedist
12 Punten
ADAP
Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundige (MBB'er)
12 Punten
ADAP
Omschrijving
Behoud en verhogen van spiermassa is essentieel voor behoud van functionaliteit en hiermee de zelfredzaamheid van zieken en (kwetsbare) ouderen. Bij de behandeling van ondervoeding en behoud van de spiermassa ligt de focus van de behandeling dan ook op voeding (eiwit) en beweging. Deze cursus is voor diëtisten en fysiotherapeuten.
Om de juiste keuze te kunnen maken in soort eiwit, de hoeveelheden en spreiding over de dag en de beweeginterventie is kennis nodig over het eiwitmetabolisme bij ziekte en veroudering. Deze cursus gaat in op:
- eiwitmetabolisme: sarcopenie, anabole resistentie, splanchische extractie, insuline resistentie, doorbloeding en aminozuurprofielen.
- beweging: welke vormen van beweging stimuleren voldoende het eiwitmetabolisme
- de praktische vertaalslag : rol van verrijkte voedingsmiddelen, drinkvoeding | beweegadviezen door de diëtist; de optimale samenwerking van de diëtist en fysiotherapeut
De cursus heeft een interactieve opzet en er is alle ruimte om vragen te stellen en casussen in te brengen.
PIT Actief BV
De relatie tussen voeding en gezondheid is complex. Gezondheidsprofessionals weten hoe het zit. Zij zijn een betrouwbare informatiebron voor de consument en belangrijke stakeholders. PIT Actief kent de wereld van deze professionals en weet hen te raken. Wilt u gezondheidsprofessionals informeren? PIT Actief is al 15 jaar een sterke partner.
Gerelateerde cursussen
CGT bij kinderen en jongeren met obesitas en hun ouders
€ 650•E-learning
CGT bij kinderen en jongeren met obesitas en hun ouders
Gratis•E-learning•06 mrt. 2024 - 03 mrt. 2026
On demand webinar: Voeding voor ouderen
€ 3695•Meerdere locaties•Classroom•23 sep. 2025 + nog 2 data
Nascholing coaching en leefstijl voor artsen
Voeding bij slikstoornisen
€ 180•E-learning
Voeding bij slikstoornisen
Koolhydraten en insulinegevoeligheid
€ 138.75 - 185•E-learning
Koolhydraten en insulinegevoeligheid
Diabetes type 2
€ 120•E-learning•03 mrt. 2022 - 04 mrt. 2026
Diabetes type 2
Voeding en medicijnen
€ 150•E-learning•25 feb. 2022 - 26 feb. 2026
Voeding en medicijnen
€ 27.5•E-learning•03 feb. 2025 - 02 jun. 2026
Vocht en voeding | e-learning
Voeding bij maag- en darmproblematiek
€ 270 - 360•E-learning
Voeding bij maag- en darmproblematiek
Gratis•E-learning
E-learning: Voeding tijdens de zwangerschap
Gratis•E-learning
E-learning: Gezonde voeding, een goed recept
Nieuw: Kennisdossier Biologisch ritme en voeding
€ 138.75 - 185•E-learning