Vorderingen en praktijk
Vorderingen en Praktijk: bijblijven als betrokken huisarts Op 13 en 14 december 2018 organiseren wij voor de 48e keer de tweedaagse Boerhaave Nascholing: Vorderingen en Praktijk. Ook dit jaar hebben we een programma samengesteld waarmee u op de hoogte kunt blijven van de huidige ontwikkelingen en waar u in de praktijk mee aan de slag kunt. Het volledige voorlopige programma staat onderaan de pagina. Hieronder alvast...Prijzen
Beroepen
Competenties
Omschrijving
Vorderingen en Praktijk: bijblijven als betrokken huisarts
Op 13 en 14 december 2018 organiseren wij voor de 48e keer de tweedaagse Boerhaave Nascholing: Vorderingen en Praktijk. Ook dit jaar hebben we een programma samengesteld waarmee u op de hoogte kunt blijven van de huidige ontwikkelingen en waar u in de praktijk mee aan de slag kunt. Het volledige voorlopige programma staat onderaan de pagina. Hieronder alvast een klein voorproefje van wat u mag verwachten:
Hersenen en hoe je ze goed houdt: de bondsarts van de KNVB vertelt over zijn hersenschuddingspreekuur en professor Ferrari introduceert een nieuw preventief medicijn voor migraine en cluster hoofdpijn.
De Dood. Het is natuurlijk een wat omineus onderwerp, maar wel één waar we in ons dagelijks werk veel mee te maken hebben. Wat dacht u van palliatieve zorg voor mensen met een migratie-achtergrond? Herkennen van suïcidale uitingen bij kinderen? Genetica als voorspeller van plotse dood? Of een erg actueel thema in de media: euthanasie bij voltooid leven?
Ook is het tijd voor een update over oncologie, een gebied waar veel ontwikkelingen zijn. Zo hoort u over de nieuwste behandelvormen van verschillende soorten kanker en welke bijwerkingen kunnen wij daarbij kunnen verwachten bij onze patiënten? Hoe gaan we om met de zorg voor adolescenten met kanker, of juist onze (oudste) ouderen? En wat is de rol van de interventie-radioloog daarbij?
Dit jaar hebben we ook aandacht voor vorderingen in de behandeling van diabetes en is er een blok gewijd aan de orthopedie. Op veler verzoek wordt dit jaar ingegaan op de in Rusland alom gebruikte fagentherapie. Daarnaast is er natuurlijk ruimte voor De Kleine Kwalen Quiz, waar we uw kennis zullen toetsen. De winnaar krijgt een prachtige prijs!
Als uitsmijter van de eerste dag hebben wij voor u de winnaar van het Leidse Cabaret Festival 2017 weten te strikken, Farbod Moghaddam
Parallel aan de plenaire presentaties zijn er ook workshops waaraan u kunt deelnemen. Tijdens de pauzes is er natuurlijk ruimte voor ontmoeting van oude vrienden en bekenden, voor velen van u ook een belangrijke reden om naar deze tweedaagse huisartsennascholing te komen.
Nog een belangrijk gegeven, er is geen sponsoring door commerciële partijen, dus u kunt ervan uitgaan dat het in deze scholing louter draait om ons vak en de wetenschap.
Kortom, een afwisselend programma met voor iedereen wat wils. We zien u graag op 13 en 14 december en neem gelijk uw collega’s mee!
Prijsopgave gedetailleerd:
Prijs 2 dagen: € 495,- Prijs dag 1: € 295,- Prijs dag 2: € 295,- Korting AIOS 2 dagen: - € 225,- Korting AIOS dag 1: - € 125,- Korting AIOS dag 2: - € 125,- Korting PA 2 dagen: - € 225,- Korting PA dag 1: - € 125,- Korting PA dag 2: - € 125,- Korting VS 2 dagen: - € 225,- Korting VS dag 1: - € 125,- Korting VS dag 2: - € 125,-
Programma
13 december
08:30 Registratie en koffie
Voorzitter Mattijs Numans
09:15 Opening en inleiding
Mattijs Numans
09:30 Hypo-angst
Sasja Huisman
09:55 Pre-diabetes app
Maryse Kasteleyn
10:20 Protocol LOS (over diabeteszorg op maat)
Sytske van Bruggen
10:45 Koffiepauze
11:15 Nationaal eHealth Living Lab (NeLL): Wat heeft de huisarts aan NeLL?
Niels Chavannes
11:40 Besluitvorming over de behandeling van kanker bij ouderen
Johanneke Portielje
12:15 Vruchtbaarheidsbehandelingen, "fertiliteitspreservatie"
Nicole Klijn
12:40 Endometriose
Frank Willem Jansen
13:05 Lunch
Voorzitter Persijn Honkoop
14:00 Herkennen/bevragen suïcidaal gedrag bij kinderen
Anne Krabbendam
14:25 Euthanasie bij voltooid leven
Dorothea Touwen
14:50 Pijnbehandeling (mn behandeling bij HNP)
Jurgen Fleisch
15:15 Schouderklachten, te veel chirurgie?
Rob Nelissen
15:40 Theepauze
16:00 Plotse dood
Daniela Barge
16:20 Kleine kwalen quiz
Just Eekhof en Sjoerd Bruggink
16:50 "Uitsmijter"
Farbod Moghaddam (winnaar Leids cabaret festival 2018)
17:30 Sluiting
Persijn Honkoop
17:35 Aangeklede borrel
14 december
08:30 Registratie en koffie
Voorzitter Helen Silvius
09:00 Opening
Helen Silvius
09:05 NVVC connect projecten – wat betekent dit voor uw huisartsenpraktijk
Martin Jan Schalij
09:30 In gesprek over leven en dood (palliatieve zorg aan mensen met migratieachtergrond)
Roukayya Oueslati
09:55 Patiënten met psychische klachten en een laag IQ in uw praktijk - praktische tips
spreker volgt
10:20 Koffiepauze
10:50 Zorg voor adolescenten met kanker
Arjan Verschoor
11:15 Overzicht laatste ontwikkelingen nieuw geïtroduceerde medicijnen bij kanker: medicijngroepen en bijwerkingen
Hans Gelderblom
11:40 Oncologische behandelingen door de interventieradioloog
Mark Burgmans
12:05 Lunch
Voorzitter Ingird Jazet
13:05 Bot- en weke delen tumoren: pluis /niet-pluis
Sander Dijkstra
13:30 Wat is de rol van de huisarts bij de zorg voor vluchtelingen en asielzoekers
Maria van Muijsenbergh
13:55 Fagentherapie
Jaap van Dissel
14:20 Barbotage: echogeleid behandelen van kalk in de schouder
Monique Reijnierse
14:45 Theepauze
15:15 Volgt
15:50 CGRP-antilichamen als nieuwe preventie van migraine en cluster hoofdpijn
Michel Ferrari
16:20 Hersenschuddingspreekuur
Edwin Goedhart
17:00 Afsluiting
Ingrid Jazet