Diagnostiek autismespectrumstoornissen bij volwassenen

RINO Groep Utrecht

Course imageKlaslokaal
Prijs€ 955
Datum
26 mei 2026
Tijd
09:30 - 16:30
Locatie
Oudenoord, 6, Utrecht
Accreditatie
17-27 Punten
Hoe stel je bij normaal intelligente volwassenen met een autismespectrumstoornis (ASS) een goede diagnose? In deze cursus leer je passende gesprekstechnieken te hanteren, screeningsinstrumenten in te zetten en testuitslagen te interpreteren. Daarnaast krijg je de meest actuele wetenschappelijke inzichten over deze doelgroep.

De aandacht voor autismespectrumstoornissen (ASS) bij normaal intelligente volwassenen is de laatste jaren sterk toegenomen. Binnen de behandeling en diagnostiek neemt deze groep een bijzondere plaats in. Door de cognitieve en gedragsmatige bijzonderheden van mensen met ASS zijn specifieke gesprekstechnieken vereist en zijn testuitslagen niet altijd op de gangbare manier te interpreteren.


De cursus behandelt de volgende onderwerpen:

  • Screeningsinstrumenten bij ASS
  • Intelligentieprofielen bij volwassenen met ASS
  • Theory of mind problemen bij ASS
  • Executieve functies bij ASS
  • Persoonlijkheidstesten bij ASS
  • Co-morbiditeit bij ASS
  • Werkadviezen bij ASS
  • Behandeling bij ASS


Sprekers

dr. Annelies Spek
dr. Annelies Spek
Docent

Annelies Spek is klinisch psycho­loog. Zij is werk­zaam als hoofd van het autisme exper­tisecentrum in Eemnes. Daarnaast is zij directeur van de Autisme academy en als consulent verbonden aan het CCE en het Pieter Baan Centrum. Tevens was Annelies als voorzitter verbonden aan het ontwik­kelen van de zorgstandaard Autismespectrumstoor­nissen en is ze redactielid van de Psycholoog en het weten­schappe­lijk tijdschrift autisme (WTA).

Company logo
RINO Groep Utrecht
infodesk@rinogroep.nl
0302308450