5-daagse Basistraining
De 5-daagse Basistraining Dialectische Gedragstherapie (DGT) van Dialexis is een opleiding voor individuen die DGT willen gaan uitvoeren en zich bij een bestaand en wekelijks actief DGT-consultatieteam willen aansluiten.
Prices
Date and Location
Professions
Goals
Leerdoelen 5-daagse Basistraining:
We richten ons met andere woorden tot individuen die een geïnformeerde keuze hebben gemaakt om DGT uit te voeren.
Alle hulverleners die een rol kunnen opnemen als individueel therapeut of vaardigheidstrainer zijn welkom. In Nederland en België wordt DGT meestal geïmplementeerd in multidisciplinaire teams, waarin verschillende basisdisciplines en –opleidingen vertegenwoordigd zijn. Om deel te nemen aan de 5-daagse Basistraining moeten de deelnemers wel basiskennis cognitieve gedragstherapie (CGT) kunnen aantonen. Verder is het zo dat er veel vraag is naar dit trainingsaanbod. We rekenen erop dat hulpverleners voor zichzelf uitgemaakt hebben dat in staat en bereid zijn om tijd en energie te besteden aan het zich eigen maken van DGT.
Tijdens de trainingsweek, die bestaat uit vijf bijeenkomsten van één dag, worden de competenties voor het uitvoeren van DGT ingeoefend. Qua werkvorm ligt de nadruk op presentatie, demonstratie en rollenspel. Na deze week kunnen de deelnemers hun eigen DGT-consultatieteam gebruiken om wat ze geleerd en geoefend hebben in de praktijk toe te passen.
Mocht de deelnemer een nieuw DGT-programma op willen zetten, wordt de Intensieve DGT-training geadviseerd te volgen met twee collega’s. Aansluitend aan deze 5-daagse Basistraining kan later ook het Schakelaanbod worden toegevoegd, om getraind te worden in implementatie van het DGT-programma en ter voorbereiding op eventuele DGT-certificering.