Computertomografie
Fontys voor Professionals
Fysieke cursus - seriePrijs€ 2850
Datum
24 sep. 2026
Tijd
00:00 - 23:59
Locatie
Rachelsmolen, 1, Eindhoven
Accreditatie
156 Punten (ADAP)
Tijdens deze 9-daagse post bachelor doe je als Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundige (MBB’er) meer kennis op over de verschillende beeldvormende technieken die er zijn. Je krijgt les van docenten die werkzaam zijn bij Fontys Paramedische Hogeschool en docenten uit het werkveld. Zo leer je o.a. over het gebruik van contrastmiddelen, 3D reconstruction en de toekomstige ontwikkelingen op het gebied van CT.
Het programma bestaat uit:
- Fysica van de multi-slice CT
- Post-processing
- Anatomie, pathologie, beeldherkenning en protocollering
- Gebruik van contrastmiddelen
- Stralingshygiëne
- Toekomstige ontwikkelingen
De opleiding wordt afgesloten met een theorietoets en een praktijkgerichte eindopdracht, die je in groepsverband uitvoert.
Na het afronden van de post-bacheloropleiding ben je volledig op de hoogte van de diverse beeldvormende technieken, inclusief de laatste ontwikkelingen in CT en postprocessing. Met deze kennis ben je klaar om als zelfstandige radiologisch laborant gespecialiseerd in Computertomografie aan de slag te gaan.
Competenties
Medisch handelen100%
Sprekers
Glenn Schroeders
Coördinator Computertomogafie

Fontys voor Professionals

